КИЇВ (QHA) -

Судді, котрі переїхали з окупованого Луганська, не мають на новому місці проживання належних соціальних і матеріально-побутових умов. Про це розповіла під час брифінгу секретар дисциплінарної секції Вищої ради юстиції Алла Лесько, передає кореспондент QHA.

За її словами, судді, які працювали раніше в Луганську, переїхали до Сєвєродонецька у непридатне для здійснення правосуддя приміщення, де вони змушені працювати і забезпечувати функціонування судової системи на цій території.

— Зараз відбудовується суд, чим судді дуже пишаються, вони облаштовують його завдяки фінансуванню за допомогою Державної судової адміністрації, і роблять його якомога більш придатним для здійснення правосуддя, — розповіла Лесько.

Він також зазначила, що судді не мають підтримки з боку Сєвєродонецької міської ради у питаннях соціального і матеріально-побутового забезпечення.

— Їх неодноразові звернення до міської ради з проханням виділити їм службове житло залишилися без належної реакції. Коли особа має таку відповідальну роботу, вона повинна бути спокійна за те, де проживають її рідні, перебувати поруч із своєю родиною, і, врешті-решт, кудись повертатися після роботи, — поділилася Лесько.

При цьому експерт впевнена, що незалежність судді забезпечується, у тому числі, належним соціальним і матеріально-побутовим забезпеченням, яких на даний момент вони не мають.

QHA