СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю "суд" у Криму виніс запобіжний захід затриманому раніше кримському татарину, активісту об'єднання сімей політв'язнів "Кримська солідарність" Сейтумеру Сейтумерову.

Про це повідомило громадське об'єднання "Кримська солідарність" у Фейсбуці.

Сейтумерова оштрафували на 2 тис. рублів.

Раніше QHA повідомляло, що в анексованому Криму в Бахчисараї розпочався суд над Сейтумеровим.

Нагадаємо, 8 листопада в Криму пройшли обшуки в будинках кримських татар. Кількох з них затримали, а також вилучили телефони. Одного з затриманих — Сейтумера Сейтумерова — відвезли до поліції міста Бахчисарая. Він відомий як фотограф, економіст і адміністратор кафе "Салачик'", власником якого є затриманий 11 жовтня Марлен (Сулейман) Асанов.

Суд за "справою" Сейтумерова призначили на 14:00, однак пізніше його перенесли на 15:20.

Відомо також про обшук у смт Кіровське, по вул. Шкільній, у будинку голови регіонального меджлісу Екрема Абдульватова. У нього також вилучили телефон і ноутбук.

Силовики також обшукали будинок активіста Алімдара (Руслана) Нарімановича Белялова, якого оштрафували за активну позицію та висвітлення подій у Криму (зокрема, обшуків і затримань у Бахчисараї 11 жовтня 2017 р.). Під час обшуку у нього вилучили велику суму грошей: 3000 доларів і 60 000 рублів без складання відповідного протоколу.

До районного відділення забрали п'ятьох працівників громадського харчування, які працювали у Белялова. Це Зекерьяєв Асан Расимович, Зекерьяєв Алім Айдерович, Абдураманов Ресуль Фарикович, Ісаєв Мустафа Рамазанович, Умеров Амет Халилович. У всіх намагалися взяти зразки ДНК і відбитки пальців. До деяких з них була застосована фізична сила.

ФОТО: Фейсбук "Кримська солідарність"

QHA