ОДЕСА (QHA) -

Одеський суд обрав активісту Ігорю Різуну, який брав участь в акції проти висотної забудови Літнього театру у Міському саду, запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Приморський районний суд Одеси в понеділок, 28 листопада, обрав громадському активісту Ігорю Різуну (Бею), який брав участь в акції проти висотної забудови Літнього театру у Міському саду, запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Активісту інкримінують ч. 1 ст. 294 (активну участь у масових заворушеннях) Кримінального кодексу.

Різуна хотіли взяти на поруки відразу чотири людини — позафракційний народний депутат Юрій Левченко, депутат Одеської міськради Ольга Квасницька, екоактивіст Владислав Балинський і громадський діяч Сергій Гуцалюк, однак суд відхилив їхні клопотання.

Крім того, в понеділок з-під варти звільнили заарештованого раніше Сергія Стерненка, після того, як голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов вніс за нього заставу.

За день до цього без права внесення застави був заарештований Дем'ян Ганул, якого слідство назвало організатором заворушень.

18 листопада у Літньому театрі в Міському саду Одеси розпочалася акція протесту проти його забудови компанією, яку активісти вважають близькою до мера міста Геннадія Труханова.

Під час бійки активістів із правоохоронцями начальник обласної поліції Дмитро Головін отримав травму голови. Слідство висунуло Стерненку підозра у завдаванні травм Головіну, однак не змогло надати доказів, що саме він кинув камінь. Під час суду прокуратура наполягала на обранні активістам максимально жорсткого запобіжного заходу, стверджуючи, що вони «являють суспільну небезпеку».

За фактом зіткнень між активістами і поліцією в Одесі відкриті кримінальні провадження у ч. 4 ст. 296 (хуліганство) і ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

QHA повідомляло, що глава Одеської обласної адміністрації Максим Степанов вніс заставу у розмірі 600 тисяч грн за колишнього главу «Правого сектора» міста Одеси Сергія Стерненка.

Джерело: ZN.ua

QHA