СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відмовився задовольнити клопотання захисту про дослідження комп'ютерно-технічної експертизи відеореєстратора, вилученого під час обшуку в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. Про це після ранкового засідання суду повідомив адвокат Микола Полозов.

— Суд відмовився задовольнити клопотання про дослідження комп'ютерно-технічної експертизи відеореєстратора, вилученого рід час обшуку в будинку Ахтема Чийгоза, на якому були відсутні відомості про пред’явлені звинувачення Чийгозу в діях, зокрема, спрямованих на наявність предметів для застосування насильства, здійснення збору людей на масовий захід, яке звинувачення приписує йому, як організацію масового безладдя. Ця експертиза свідчила б, що звинувачення в цій частині не підтверджується, але прокурор жорстко виступала проти. За всією видимісті, до арешту Ахтема Чийгоза до нього до будинку проникали співробітники спецслужб. Саме вони знищили відеофайли, але ці обставини суд відмовився досліджувати, — розповів Полозов.

Він також повідомив, що в матеріалах судово-медичних експертиз, представлених у суді, є істотні порушення.

— У матеріалах щодо потерпілого Соловйова прямо вказано, що місце, де він отримав травми, відрізняється від місця злочину, зазначеного в обвинуваченні. Щодо низки інших потерпілих зазначено, що вони зверталися за медичною допомогою в інші дні після зазначених подій. Причинно-наслідковий зв'язок між їх перебуванням у місці проведення масових заходів і отримання травм абсолютно не підтверджуються, — зазначає адвокат.

За словами Миколи Полозова, товарознавчі експертизи, за якими розраховувався шкоду, заподіяну майну Верховної Ради АРК під час подій 26 лютого 2014 року, також неправдиві.

— З'ясувалося, що величезна кількість меблів мала 100% амортизацію. Фактично ці речі вже не могли використовуватися. Вони були пораховані за вартістю і надалі сума 9730 рублів, які виплатив засуджений Небієв, була сфальсифікована. Експерт сама не бачила ці предмети, слідство не представляло їх їй. Все оформлялося тільки на основі опису. Індивідуальних інвентаризованих номерів предмети не мали. Можна сказати, що експертиза була висмоктана з пальця, — сказав він.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується в слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає в рамках сфальсифікованої «сутички 26 лютого».

Підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму на засіданні 22 червня продовжив Ахтему Чийгозу арешт на три місяці, тобто до 8 жовтня.

ФОТО: Крим.Реалії

QHA