СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд відмовив захисту заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у залученні лінгвістичної експертизи Бюро лінгвістичних експертиз НАН України, повідомляє у Facebook Айше Умерова.

— Прокурор виступив проти долучення. Причиною назвав нібито відсутність підписів двох фахівців (хоча вони залучалися лише як консультанти, а експертизу готувало підприємство, і, відповідно, підписується керівник цього підприємства), а також їм нібито не були роз'яснені права та відповідальність. Від себе зазначу, що це відповідь прокурорів на майже будь-яке наше клопотання.

Також вона зазначила, що після цього суд пішов до нарадчої кімнати.

Після повернення суддя, незважаючи на закінчення робочого дня, вирішив продовжити засідання і викликав до зали експерта Іванову, прокоментувала те, що відбувається в залі Айше Умерова.

— Суддя ставить питання, як експерт відповість на одне із запитань, яке вона розглядала в експертизі, тепер, після того, як у попередніх засіданнях було з'ясовано, що деяких слів, які фігурують в обвинуваченні, Умеров не вимовляв. Це було підтверджено перекладачем при огляді відео в залі суду (слова "треба", за яке судять, в оригінальній промові просто немає). Пояснити Іванова не може, давати якісь висновки може тільки після додаткових доручень.

Також Умерова додала, що Марк Фейгін клопотав про призначення повторної експертизи, але обов'язково з урахуванням уже долученого альтернативного перекладу професора Керімова і московської рецензії. Також обов'язковою умовою, за її словами, він назвав проведення повторної експертизи з оригіналу промови, тобто з кримськотатарської мови.

У підсумку «суд» попросив оформити це клопотання у письмовому вигляді і відклав його розгляд до п'ятниці, 8 вересня, до 14:00.

Раніше QHA повідомляло, що у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова замінили прокурора. Новим виявився якийсь Семенчук, який раніше не був заявлений у групі прокурорів у справі. При цьому, як зазначив захист Умерова, новоспечений прокурор якимось чином зміг ознайомитися з трьома томами кримінальної справи лише за один день.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі неправильно переклали.

ФОТО: Айше Умерова

QHA