КИЇВ (QHA) -

Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні позову екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі про надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту, передає кореспондент QHA.

— Суд ухвалив рішення відмовити Міхеїлу Саакашвілі в задоволенні його позову до Державної міграційної служби про надання йому статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту. У позові відмовити повністю, — заявила суддя Тетяна Скочок.

Захист Саакашвілі вже заявив, що буде оскаржувати це рішення в суді вищої інстанції.

Нагадаємо, Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз СБУ провів фоноскопічну експертизу, яка підтвердила, що голоси на аудіозаписах розмов між Саакашвілі і Курченко справжні. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

Відзначимо, що силовики затримали екс-губернатора Одеської області і лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ та СБУ звинувачують його у сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченко 500 тис. доларів для фінансування своїх протестних акцій в Україні. Зі свого боку Саакашвілі повинен був захищати бізнес-інтереси Курченко.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченко і Саакашвілі і між ними особисто.

Саакашвілі інкримінують ч.2 ст.256 Кримінального кодексу України.

Ст. 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій по створенню умов, що сприяють їх злочинній діяльності».

Частина 2 статті регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Особисто Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

QHA