СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У Центральному районному "суді" Сімферополя продовжили домашній арешт Алі Асанову і Мустафі Дегерменджі, фігурантам так званої справи "26 лютого".

При розгляді питання про продовження запобіжного заходу Мустафа Дегерменджі попросив суд дозволити йому виходити з дому в денний час, щоб допомагати родині після арешту батька.

— Я б міг хоча б маму возити до Сімферополя: передачі носити, на суди, — зазначив Мустафа Дегерменджі.

Алі Асанов, у якого четверо дітей, теж попросив змінити обмеження домашнього арешту і дати йому можливість хоча б возити дітей до школи і трохи заробляти, щоб утримувати свою велику сім'ю. Цю думку підтримали всі підсудні та адвокати.

— Ваша честь, куди вони з Криму подінуться? У одного четверо дітей, у другого таке горе в сім'ї. Всі ж розуміють, що нічого не зміниться, якщо відпустити їх під підписку про невиїзд або поруку, — звернувся до судді один із адвокатів.

Однак суддя Сергій Деменок прохання підсудних повністю проігнорував і залишив обох під домашнім арештом з утриманням у житловому приміщенні до 7 лютого 2018 року.

Підтримати Асанова і Дегерменджі під будівлю суду зібралися понад сорок осіб, включно з головою ЦВК Курултаю Заїром Смедляєвим, першим заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріманом Джеляловим, керівниками кількох районних меджлісів.

Нагадаємо, 23 жовтня відбулося чергове засідання у справі «26 лютого», в ході якого «суд» заслухав нових свідків.

Раніше, 12 жовтня, «Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу на рішення про продовження терміну домашнього арешту Мустафи Дегерменджі та Алі Асанова.

Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов є фігурантами так званого «справи 26 лютого» у Криму. Їх судять за участь у мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України і надання опору російській окупаційній армії.

QHA