СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту зі зміни запобіжного заходу кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого підозрюють у нібито вимагання. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» на своїй сторінці у Facebook.

— Залишили запобіжний захід без зміни. Бекір Дегерменджі буде у СІЗО до 15 січня, сказано у повідомленні.

Раніше стало відомо, що суд відновив засідання, оскільки Дегерменджі не захотів переносити його. Кримськотатарський активіст перебував на суді у кисневій масці.

QHA повідомляло, що «суд» мав перенести засідання з розгляду апеляції захисту Дегерменджі.

Раніше під час засідання «Верховного суду» Криму після розгляду апеляції Бекіра Дегерменджі і Руслана Трубача, Бекіру Дегерменджі стало погано. Кримськотатарського активіста забрала «швидка допомога».

5 грудня так званий «Верховний суд» Криму не задовольнив скарги захисту кримськотатарських активістів Асана Чапуха і Казима Аметова зі зміни запобіжного заходу.

Зазначимо, що затриманим 23 листопада Асану Чапуху, Казиму Аметову, Руслану Трубачу і Бекіру Дегерменджі інкримінують вимагання, вчинене групою осіб (ч. 2 ст. 163 Кримінального кодексу).

Усіх чотирьох затриманих заарештували до 15 січня 2018 року.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму пройшли обшуки в будинках Асана Чапуха і Амета Асанова в Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача в с. Ближнє Феодосії (його затримали разом із дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

QHA