СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму розглянув апеляційну скаргу захисту кримськотатарського активіста Казима Аметова, якого підозрюють у вимаганні коштів у громадянина Туреччини. Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

«Суд» не задовольнив скаргу захисту.

— Верховний суд залишив у силі арешт, незважаючи на те, що це людина похилого віку. Обвинувачення не надало доказів того, що він може втекти або на когось вплинути. Доводи захисту не були прийняті. Всі мотиви і підстави прокуратури формальні, — зазначив Еміль Курбедінов.

Він додав, що такий запобіжний захід — метод тиску на активіста.

— Я переконуюся в тому, що такий запобіжний захід, як арешт або утримання в СІЗО, — це не що інше, як тиск на людину, яку ця держава переслідує, — вважає він.

Відео опублікував на своїй сторінці в Facebook глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля.

QHA повідомляло, що Київський районний «суд» Сімферополя прийняв рішення про запобіжний захід Казиму Аметову, якого заарештували 23 листопада, і залишив його під вартою до 15 січня 2018 року.

Сьогодні, 5 грудня 2017 року так званий Верховний суд Криму розглянув оскарження рішення про запобіжний захід у справі ще одного кримськотатарського активіста Асана Чапуха, якого також підозрюють у вимаганні. Суддя залишив скаргу адвоката без задоволення. Після винесення незадовільного рішення активіст оголосив голодування.

Відзначимо, що Чапуху і ще трьом затриманим (Казиму Аметову, Руслану Трубачу та Бекіру Дегерменджі) інкримінують звинувачення у здирстві, здійсненому групою осіб (частина 2, ст. 163 Кримінального кодексу).

Всіх чотирьох затриманих заарештували до 15 січня 2018 року.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму пройшли обшуки в будинках Асана Чапуха та Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара — у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача — у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

QHA