СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму «суд» ухвалив рішення у «справі Веджіє Кашка» про нібито вимагання у відношенні Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Казіма Аметова і Руслана Трубача, та продовжив обвинуваченим запобіжний захід на два місяці. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

— Усім незаконно арештованим продовжили терміни на 2 місяці, — йдеться у повідомленні.

У «Кримській солідарності» додали, що суддя відхилив відвід прокурору, який подав адвокат Едем Семедляєв, інші судді підтримали його. На це Асан Чапух хотів заявити відвід судді, однак не встиг.

— Асан Аг'а Чапух хотів заявити, після цього, відвід судді, але не встиг — суддя поспіхом залишив залу суду.

Поблизу будівлі «суду» активісти збирають кошти на підтримку «Кримського марафону».

QHA повідомляло, що в окупованому Криму розпочалося закрите засідання у «справі Веджіє Кашка».

Відзначимо, що Асану Чапуху і ще трьом затриманим (Казіму Аметову, Руслану Трубачу і Бекіру Дегерменджі) інкримінують вимагання, вчинене групою осіб (частина 2, ст. 163 Кримінального кодексу).

Раніше Київський районний «суд» Сімферополя ухвалив рішення про запобіжний захід кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого силовики затримали 23 листопада після обшуків. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму відбулися обшуки у помешканнях Асана Чапуха і Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

QHA