КИЇВ (QHA) -

Суд зняв з розгляду справу за апеляцією на засіб утримання Олександра Волкова, якого підозрюють у співучасті у викраденні майданівця Юрія Вербицького, героя Небесної Сотні, тіло якого знайшли в лісі у січні 2014 року.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив представник прокуратури Володимир Приходько.

За його словами, суддя Тетяна Россі, яка повинна була сьогодні розглядати апеляцію, перебуває у відпустці, тому справа знято з розгляду і відправлено на перерозподіл.

Приходько також повідомив, що буде призначений новий суддя. Про дату розгляду апеляції буде повідомлено додатково.

Прокурор Волкова не став коментувати, що може означати несподівана відпустка судді і відправлення справи на перерозподіл зі спробою затягнути процес. За його словами, він не володіє інформацією, якими життєвими обставинами обумовлена відпустка судді.

Сторона захисту просила змінити запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт.

Нагадаємо, 22 вересня Печерський райсуд продовжив Волкову утримання під вартою мінімум до 19 листопада. Сторона захисту оскаржила це рішення в Апеляційному суді Києва. Під час останнього розгляду справи в Печерському суді прокурори Донський і Приходько помітили, що термін попереднього розслідування продовжено до 29 січня 2018 року через складність розслідування справи.

Прокурори вважають, що ризики, за якими Волкову вибрали сувору міру запобіжного заходу, не зникли. Серед основних ризиків прокурори вважають можливість втечі Волкова за кордон і вплив на свідків та інших підозрюваних у справі. Прокурори також стверджували, що Волков відмовляється співпрацювати зі слідчими, чим затягує розслідування.

У той же час адвокат підозрюваного Сорока стверджувала, що до Волкову за два місяці дев'ять разів приходили невідомі особи з прокуратури і розмовляли з ним без присутності адвокатів, що є прямим порушенням.

Адвокат також зазначає, що у слідства немає інших доказів причетності Волкова до справи, крім трафіку телефонних розмов, які не є прямими доказами, а то, ще Волков не бажає співпрацювати зі слідством, є його правом, а не доказом провини.

Нагадаємо, активіст євромайдан Юрій Вербицький був викрадений невідомими разом з Ігорем Луценком 21 січня 2014 року.

22 січня його тіло було знайдене в околицях села Гнідин Бориспільського району Київської області. Пізніше президент України присвоїв йому звання Героя України.

Як повідомлялося, у січні 2014 року під час Євромайдану Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені невідомими з території Олександрівської лікарні у Києві і вивезені за місто. Після тортур їх кинули у лісі. Вербицький від отриманих травм помер. У МВС заявили, що активні учасники викрадення Луценко і Вербицького ховаються від правосуддя у Криму, а безпосередній керівник викрадення — громадянин Неживов — був начальником служби безпеки.

QHA