СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У Центральному районному "суді" Сімферополя відбувся допит одного з фігурантів справи про мітинг на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року — Арсена Юнусова.

Юнусов розповів, що дізнався про мітинг із соцмереж, прийшов на нього з власної волі та був знайомий тільки з одним із обвинувачених у «справі» — Ескендером Емірвалієвим. Він також уточнив, що не має відношення до Меджлісу кримськотатарського народу.

— На мітинг прийшов з метою підтримати цілісність України. Прихильники «Русского единства» хотіли приєднання до Росії, ми хотіли до України. Моїми діями ніхто не керував. Що стосується епізоду, де я вдарив людину: він заважав створювати коридор для виведення людей, ось я його і вдарив, після чого мене «свої» ж відтягли, — заявив Юнусов.

Після цього прокурор запросив оголосити протокол допиту Юнусова слідчим. Незважаючи на заперечення всіх п'ятьох фігурантів справи та їхніх адвокатів, "суддя" ухвалив зачитати свідчення Юнусова, які він давав слідчому.

Юнусов сказав, що визнає ці свідчення лише частково, відмовляється від того, що брав участь у масових заворушеннях і організовував тисняву.

Нагадаємо, 12 грудня в Сімферополі відбулося чергове засідання суду у справі "26 лютого".

Раніше, 20 листопада, Центральний районний "суд" Сімферополя відмовив стороні захисту в клопотанні про виклик на допит в якості свідків у справі "26 лютого" голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, а також лідера кримських сепаратистів Сергія Аксенова та колишнього слідчого Павла Нікеля.

QHA повідомляло, що місяцем раніше, 23 жовтня, відбулося чергове засідання у справі «26 лютого», під час якого «суд» заслухав нових свідків у справі.

Відзначимо, що 18 жовтня в Сімферополі в окупованому Криму також пройшло засідання суду за «справою 26 лютого» щодо Мустафи Дегерменджі та Алі Асанова. До суду були викликані три свідки мітингу, які заявили, що були на ньому, але підсудних там не бачили.

Раніше, 12 жовтня, «Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу на рішення про продовження терміну домашнього арешту фігурантів «справи 26 лютого» Мустафі Дегерменджі та Алі Асанову.

Нагадаємо, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов є фігурантами так званої «справи 26 лютого» у Криму. Їх судять за участь у мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України і надання опору російській окупаційній армії.

QHA