МОСКВА (QHA) -

Верховний суд Росії розгляне апеляційні скарги на вирок фігуранту севастопольського «справи Хізб ут-Тахрір» Руслану Зейтуллаєву 27 липня. Про це повідомив адвокат обвинуваченого Еміль Курбедінов.

— Стало відомо, що 27 липня о 10 годині у Верховному суді Росії, м. Москва, відбудеться розгляд апеляційних скарг (на вирок Північно-Кавказького окружного військового суду міста Ростова-на-Дону) Руслана Зейтуллаєва (справа Хізб-ут Тахрір, Севастопольська четвірка ), його захисників і, звичайно, прокурора, якому дванадцять років суворого режиму за переконання здалося мало (вимагає 17 років)! — написав Курбедінов у Фейсбуці.

Раніше Руслан Зейтуллаєв заявив про намір оголосити третє голодування перед розглядом апеляції за його справою.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму було затримано чотирьох кримських мусульман за причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання в колонії загального режиму.

Верховний суд РФ 27 грудня 2016 року скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд до Північно-Кавказького окружний військового суду Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ поставити йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

ФОТО: інтернет

QHA