СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Кіровський районний «суд» Криму сьогодні, 4 вересня, зняв судимість і скасував залишковий умовний термін кримському татарину Таїру Смедляєву, який 2015 року був засуджений до трьох років умовно за «застосування насильства до співробітника поліції» під час акції протесту у зв'язку із забороною 3 травня 2014 року в'їзду до Криму лідеру кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Про це в коментарі QHA розповів його адвокат Едем Семедляєв.

— Минуло більше половини терміну, тому ми подали клопотання, щоб його звільнили від терміну і зняли судимість. Дане клопотання ми подали до Кіровського районного суду Криму. Сьогодні суддя Михайлов розглянув його. На засіданні також були присутні представники ФСВП (Федеральної служби виконання покарання, ред.) і прокуратура, які підтримали клопотання і зазначили, що з його боку за півтора року не було порушень, відмічався вчасно, характеристики хороші. Суд порахував, що він став на «шлях виправлення» і тому наше клопотання задовольнили, зазначив Семедляєв.

Адвокат пояснив, що за весь час відбування умовного терміну Таїр Смедляєв перебував у селі Первомайському Кіровського району, де змушений був двічі на місяць відмічатися у відділенні місцевої «поліції». Також йому був заборонений виїзд з території Криму.

За словами Семедляєва, весь цей час кримський татарин працював вдома по господарству і виховував трьох дітей.

Нагадаємо, 3 травня 2014 року акції протесту проходили в різних районах Криму у зв'язку із забороною в'їзду на півострів лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву. На безліч кримських татар, які опинилися в місцях проведення акцій, були складені адміністративні протоколи. Потім справи розглядалися в райсудах Криму. Багато учасників цих подій були оштрафовані на значні суми. Четверо людей були покарані умовним позбавленням волі.

ФОТО: Facebook Едема Семедляєва

QHA