КИЇВ (QHA) -

«Верховний суд» Криму, підконтрольний Кремлю, 28 вересня відхилив апеляційні скарги кримськотатарських активістів на призначення штрафів Серверу Караметову і Ярикулу Давлатову.

Про це повідомив у відеозверненні адвокат активістів Едем Семедляєв.

Активістам інкримінували участь у несанкціонованому мітингу.

— У Росії все стабільно, суди стабільні. Апеляційні скарги наші не задоволені. Жоден аргумент сторони захисту не врахований. Клопотання першої інстанції про те, щоб зробити запит про кадастровий паспорт і з'ясувати межі Верховного суду Криму не задоволено. Тому залишається загадкою, де ж все-таки стояв Ярикул-аг'а на території суду чи поза нею, сказав адвокат.

Сам Караметов не зміг приїхати до суду за станом здоров'я. На даний час він перебуває у лікарні.

— Після обіду ми відвідаємо його і повідомимо про рішення суду, сказав Семедляев.

76-річного Сервера Караметова 19 серпня звільнили після 10-денного арешту, який він відбував за нібито «непокору поліції».

Його затримали 8 серпня за одиночний пікет біля «Верховного суду» Криму. На момент затримання Караметов стояв біля будівлі «суду» з плакатом, на якому великими літерами було написано «Путін, наші діти — не терористи!», а також «Досить звинувачувати кримських татар».

Підконтрольний окупаційній владі кримський суд дав активісту 10 діб арешту за нібито «непокору поліції» і оштрафував на 10 тис рублів.

Кримський татарин Ярикул Давлатов 14 серпня приїхав до Сімферополя з селища Жовтневе та вийшов на підтримку заарештованого Сервера Караметова з плакатом «Путін! Наші діти не терористи і не екстремісти» і отримав штраф у 10 тисяч рублів за одиночний пікет на недозволеному місці.

QHA