СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В окупованому Криму в підконтрольному Кремлю Феодосійському міському суді відбулося чергове засідання у справі одиночних пікетів. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

— Мустафаєв Е. оштрафований на 10000 рублів, сказано у повідомленні.

Повідомляється, що в справі активіста Р. Мустафаєва оголосили перерву до 14:00 (13:00 за Києвом). "Суддя" задовольнила клопотання у зв'язку із обов'язковою для мусульман п'ятничною молитвою.

Засідання у справах трьох кримськотатарських активістів — А.С. Уримова, Е.А. Дані, Р.І. Рустемова "суд" переніс на 15 січня 2018 року.

QHA повідомляло, що 11 січня в окупованому Криму відбулося чергове засідання "суду" у справі про одиночні пікети, які пройшли на півострові 14 жовтня 2017 року.

Нагадаємо, 18 грудня 2017 року окупованому Криму відбулися засідання окупаційних «судів» в адміністративних справах проти кримських татар. Покарання у вигляді штрафів отримали 65 активістів, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків щодо кримських татар. Сума штрафів складає переважно 10 тисяч рублів (4,5 тис. грн), в ряді випадків — 15 тисяч рублів.

QHA повідомляло, що 14 жовтня у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з поодинокими пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого Криму.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA