СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У «Роздольненському районному суді» 1 червня відбулося судове засідання, на якому розглянули питання про продовження терміну утримання під вартою українського активіста Володимира Балуха, але в підсумку скоротили його.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

На «засіданні» розглядалося питання про продовження терміну утримання до 4 вересня 2017 року. Однак суддя Галина Редько змінила рішення Роздольненського районного суду, скоротивши термін утримання під вартою Володимира Балуха до 21 серпня 2017 року.

Рішення судді прокоментували експерти КПГ:

— Визначаючи термін утримання під вартою активіста до 4 вересня, суддя «Роздольненського районного суду» Марія Бедрицька проігнорувала положення російського закону. Оскільки кримінальна справа активіста надійшла до суду першої інстанції 21 лютого 2017 року, то згідно із де-факто чинним кримінально-процесуальним законодавством РФ Володимир Балух підлягає негайному звільненню з-під варти, якщо до 21 серпня 2017 року включно Роздольненський районний суд не винесе щодо нього вирок у кримінальній справі.

Як повідомляло QHA, раніше Балух заявив, що співробітники СІЗО ображали його за те, що він не приховував своєї етнічної приналежності.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексеваному Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки в будинках Володимира Балуха та його матері. Після обшуків активіста затримали, нібито через знайдені на горищі його будинку доказів у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

ФОТО: hromadske.ua

QHA