СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В анексованому Криму у так званому Верховному суді відбулося засідання, в процесі якого розглядали апеляцію у справах трьох кримськотатарських активістів в рамках надуманої справи «Хізб-ут-Тахрір».

Як повідомили адвокати кримських татар, суддя Верховного суду вирішив повернути справу для усунення недоліків.

Річ у тім, що Асанов Марлен на суді першої інстанції вимагав перекладача на кримськотатарську мову. Однак справа, отримана від суду першої інстанції, надійшла без перекладу самої постанови, і Асанову вона не вручалась у перекладі на кримськотатарську мову.

Крім того, сьогодні на засіданні не був присутній перекладач.

Адвокати кримськотатарських активістів також повідомили, що їх підзахисним не надавалася їжа і вода під час судового засідання, як це передбачено в законі.

— Наші підзахисні не отримали сухпайок в момент судового засідання. Тобто, вони з 8:00-9:00 ранку, коли їх вивіз конвой на суд, нічого не їли, і навіть не пили склянки води. Ми це розглядаємо як прояв тортур, сказали вони.

Раніше QHA повідомляло, що у "Верховному суді Криму" відбудеться оскарження рішення щодо утримання під вартою Зекерьяєва, Аметова, Асанова — фігурантів сфабрикованої «справи Хізб-ут-Тахрір».

Відзначимо, 5 грудня в окупованому Криму так званий Київський районний "суд" Сімферополя продовжив термін утримання під вартою шістьом затриманим в Бахчисараї кримським татарам Тимуру Ібрагімову, Мемет Белялову, Серверу Зекерьяєву, Сейрану Салієву, Марлену (Сулейману) Асанову і Ернесту Аметову. «Суд» ухвалив, що активісти залишаться в СІЗО до 9 березня. Адвокати політв'язнів вже заявили, що оскаржать рішення про продовження запобіжного заходу.

Нагадаємо, Сулейман Асанов, Сервер Зекерьяєв і Ернест Аметов були затримані 11 жовтня 2017 року в окупованому Криму в ході масових обшуків, які окупанти проводили в будинках кримських татар. П'ятьох затриманих в Бахчисараї кримських татар, в тому числі Ернеста Аметова і Сервера Зекерьяєва, звинуватили в «участі в терористичній діяльності», а Сулеймана Асанова (власника кафе «Салачик'») в організації осередку «Хізб-ут-Тахрір».

12 жовтня Київський районний «суд» Сімферополя обрав запобіжний захід для них у вигляді двох місяців арешту.

Всі затримані є активними учасниками громадської організації «Кримська солідарність».

Як повідомив адвокат Еміль Курбедінов, затримані російськими силовиками 11 жовтня шестеро бахчисарайських активістів звинувачуються в участі в організації «Хізб-ут-Тахрір» через розмови в місцевій мечеті, які були записані і передані ФСБ.

Відзначимо, що Сулейман (Марлен) Асанов 1 грудня став лауреатом «Волонтерської премії 2017», заснованою «Євромайдан SOS».

QHA