СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У так званому Верховному суді Криму відбулися розгляди апеляційних скарг у справі затриманих 6 кримських татар у Бахчисараї, щодо яких Київський районний суд міста Сімферополь 12 жовтня обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Про це повідомив адвокат одного з обвинувачених Маммет Мамбетов в ефірі Радіо Hayat.

Він зазначив, що суд не задовольнив клопотання захисту обвинувачених.

— Судове засідання проходило швидко. Була відеоконференція. Мого підзахисного, як і інших, не привезли до будівлі суду. Це судове засідання проходило по відеозв'язку з СІЗО. Клопотання захисту задоволене не було, зазначив він.

Крім цього, Мамбетов додав, що суд відхилив клопотання про те, щоб засідання було у відкритому режимі, а також відхилив доводи з приводу неправомірного затримання.

Всі наші доводи з приводу того, що саме затримання і подальші зміни в запобіжних заходах були з грубим порушенням кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації, а також міжнародного права, заявив адвокат.

Він повідомив, що 23 жовтня відбудеться судове засідання з винесення звинувачення його підзахисному Сейрану Салієву.

Нагадаємо, з ранку 11 жовтня у Бахчисараї пройшли обшуки відразу в декількох будинках кримськотатарських активістів.

12 жовтня підконтрольний Кремлю суд Київського району Сімферополя заарештував всіх затриманих кримських татар на два місяці.

Адвокат Тимура Ібрагімова Джеміль Темишев повідомив, що затриманим активістам інкримінують «злочин проти основ національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності».

QHA