СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю суд у Криму розгляне апеляцію на арешт кримськотатарського активіста Бекіра Дегерменджі, якого звинувачують у вимаганні 7 тисяч доларів у громадянина Туреччини, наступного тижня. Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв.

— Скаргу ми вже подали. Будемо сподіватися, наші доводи врахують і вдасться домогтися його переведення під домашній арешт, — зазначив адвокат.

Він додав, що самопочуття Бекіра Дегерменджі задовільне, проте залишилися на руках гематоми від наручників.

QHA повідомляло, що затриманих за звинуваченням у нібито вимаганні кримськотатарських активістів тримають у різних ізоляторах тимчасового тримання (ІТТ). Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі утримують у ІТТ у місті Саки, а Казима Аметова, Руслана Трубача — у ІТТ у Бахчисараї. «Правоохоронці» заявили, що слідчий ізолятор (СІЗО) переповнений, тому їх містять там, де є місця.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму пройшли обшуки в будинках Асана Чапуха і Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара — у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача — у с. Ближньому Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук). У кафе «Медобори» в Сімферополі затримали Бекіра Дегерменджі, батька Мустафи Дегерменджі, який фігурує в якості обвинуваченого у справі «26 лютого».

Також обшук проводився у Казима Аметова — друга Бекіра Дегерменджі в селі Грушівка Судакського району, і в будинку Ремзі Бейтуллаєва у Гвардійському.

Станом на 23:00 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова, Руслана Трубача затримали на 48 годин. Їм інкримінують «вимагання». Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини, — 7 тис. доларів.

Турка, у якого нібито вимагали гроші, звуть Юсуф Айтан, він заборгував гроші кільком людям, серед яких була Веджіє Кашка. Активісти, відчуваючи повагу до родини Кашка, втрутилися в ситуацію та намагалися допомогти.

У результаті дій силовиків у Криму 23 листопада померла 83-річна Веджіє Кашка — ветеран кримськотатарського національного руху.

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне виробництво за фактами проведення незаконних обшуків, затримань і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Кримськотатарський активіст Сервер Мустафаєв заявив в ефірі Радіо Hayat, що обшуки і затримання кримських татар, які проводять силовики ФСБ, — це акт залякування цілого народу.

QHA