СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

20 грудня о 14:00 в окупованому Криму у так званому Верховному суді відбудеться засідання «суду», в процесі якого будуть розглядати апеляцію у справах трьох кримськотатарських активістів в рамках надуманої справи «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомили в громадському об'єднанні «Кримська солідарність» у Facebook.

— У Верховному суді Криму відбудеться оскарження рішення про утримання під вартою Зекерьяєва, Аметова, Асанова  фігурантам «справи Хізб-ут-Тахрір», бахчисарайській шістці, йдеться в повідомленні.

QHA повідомляло, що у підконтрольному Кремлю Київському районному «суді» Сімферополя відбулось засідання щодо визначення запобіжного заходу кримськотатарським активістам Сейрану Салієву, Тимуру Ібрагімову і Мемету Белялову, яких звинувачують в нібито «злочині проти основ національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності». Звинувачення просило продовжити міру запобіжного заходу. Так, обвинуваченим продовжили термін утримання в СІЗО на три місяці, до 9 березня 2018 року.

Відзначимо, 5 грудня в окупованому Криму так званий Київський районний "суд" Сімферополя продовжив термін утримання під вартою шістьом затриманим в Бахчисараї кримським татарам Тимуру Ібрагімову, Мемету Бєлялову, Серверу Зекерьяєву, Сейрану Салієву, Марлену (Сулейману) Асанову та Ернесту Аметову. «Суд» ухвалив, що активісти залишаться у СІЗО до 9 березня. Адвокати політв'язнів вже заявили, що оскаржать рішення про продовження запобіжного заходу.

Нагадаємо, Сулейман Асанов, Сервер Зекерьяєв і Ернест Аметов були затримані 11 жовтня 2017 року в окупованому Криму у ході масових обшуків, які окупанти проводили в будинках кримських татар. П'ятьох затриманих в Бахчисараї кримських татар, в тому числі Ернеста Аметова і Сервера Зекерьяєва, звинуватили в «участі у терористичній діяльності», а Сулеймана Асанова (власника кафе «Салачик'») — в організації осередку «Хізб-ут-Тахрір».

12 жовтня Київський районний «суд» Сімферополя обрав запобіжний захід для них у вигляді двох місяців арешту.

Всі затримані є активними учасниками громадської організації «Кримська солідарність».

Як повідомив адвокат Еміль Курбедінов, затримані російськими силовиками 11 жовтня шестеро бахчисарайських активістів звинувачуються в участі в організації «Хізб-ут-Тахрір» через розмови в місцевій мечеті, який був записаний і переданий ФСБ.

Відзначимо, що Сулейман (Марлен) Асанов 1 грудня став лауреатом «Волонтерської премії 2017», заснованої «Євромайдан SOS».

QHA