РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Під час перегляду справи кримського татарина Руслана Зейтуллаєва, затриманого російськими окупантами за підозрою у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», суддя Ростовського суду відхилив 4 клопотання захисту, зокрема й ті, які безпосередньо стосувалися порушення прав ув'язненого. Про це на своїй сторінці у Facebook написав адвокат Еміль Курбедінов.

Зокрема він зазначив, що слідом за двома клопотаннями, які вказують на порушення процесуального кодексу, судом були відхилені і скарги захисту про порушення прав в'язня та застосування до нього фізичної сили.

— Клопотання захисту про відведення прокурора, який підтримував обвинувачення у попередньому суді в іншому складі суддів відхилене.

Клопотання Зейтуллаєва, підтримане захистом, про відмову від адвоката, призначеного судом відхилене. Руслан пояснив, що його інтереси представляють адвокати за угодою, яким він довіряє і не потребує захисту адвоката, якого йому призначив суд.
Клопотання захисту про неприпустимість утримання Руслана у клітці під час судового засідання, з порушенням ст. 3 Конвенції
 відхилене.

Клопотання Руслана про неприпустимість застосування спеціальних прийомів приводу в зал суду і з залу суду співробітниками конвою відхилене. Зейтуллаєв пояснив, що його заводять до зали і виводять із зали як особливо небезпечного злочинця. Закручуючи руки за спину так, що він змушений пересуватися, зігнувшись у поясі. Це невиправдане, нелюдське і принизливе поводження!

Також адвокат повідомив про те, що російські правоохоронці блокують зустріч в'язня кримського татарина з дипломатами з України і надання йому необхідної медичної допомоги. Він стверджує, що навіть коли представники українського консульства все-таки домовилися про допуск лікаря в СІЗО, той несподівано перестав виходити на зв'язок.

Консульство врешті-решт, після довгих листувань і зустрічей, домовилися про допуск лікаря до хлопців у СІЗО. І з лікарем, звісно, домовилися. Але от невдача, раптом цей лікар зник,  на зв'язок не виходить і навіть на роботі перестав з'являтися. Знайшли іншого лікаря, і буквально за деякий час і цей зник!.. Мабуть, хтось переконав лікарів не ходити до в'язниці і з поганими дядьками з консульства України більше не спілкуватися...

Нагадаємо, четверо кримських мусульман були затримані 23 січня 2015 року у Криму. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

7 вересня Північно-Кавказький військовий окружний суд у Ростові-на-Дону засудив чотирьох кримчан до позбавлення волі за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов та Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Всі вони мають відбувати покарання у колонії загального режиму.

Верховний суд РФ 27 грудня скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд у Північнокавказький окружний військовий суд Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони обвинувачення.

ФОТО: інтернет

QHA