СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні підконтрольний Кремлю Верховний «суд» у Сімферополі розглядав апеляційні скарги активістів.

За словами адвокатів кримських татар, «суд» скасував старі постанови окупантів, а значить більше двох місяців активісти провели у СІЗО на підставі незаконного рішення.

— Суддя у першій інстанції оголосив постанову, де не вказав мого підзахисного. Я вже два місяці вимагаю його негайного звільнення, але сьогодні суд ухвалив рішення про арешт до 15 березня його (Казіма Аметова, — ред.) та інших активістів, — зазначив Айдер Азаматов.

Захист вимагав доставити підсудних до зали суду, а не використовувати відеозв'язок, але «суд» відхилив їхні клопотання.

Адвокат Еміль Курбедінов зазначив, що стан здоров'я затриманих сильно погіршився.

— Стан здоров'я тяжкий. Після того, як їх помістили у СІЗО, воно тільки погіршується. Їм треба негайно змінити запобіжний захід. Ми три години розпиналися в цьому процесі, але суд все одно продовжив запобіжний захід, — підкреслив він.

Нагадаємо, 23 листопада в анексованому Криму відбулися обшуки в будинках Асана Чапуха і Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеіта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Пізніше в окупованому Криму «суд» оголосив рішення у «справі Веджіє Кашка» про нібито здирництво у відношенні Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Казима Аметова і Руслана Трубача і продовжив обвинуваченим запобіжний захід на два місяці.

Раніше QHA повідомляло, що суд у «справі Веджіє Кашка» розглядали у закритому режимі.

QHA