СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму у підконтрольному Кремлю Роздольненському районному суді відбулося засідання у справі українського активіста Володимира Балуха, передає кореспондент QHA.

«Суддя» Олена Тедеєва відхилила клопотання захисту активіста про те, що йому необхідне обстеження в лікарні Сімферополя, оскільки у Роздольному йому не можуть надати нормальну медичну допомогу. Вона аргументувала це тим, що і в Роздольненській районній лікарні можна отримати допомогу.

Крім цього, адвокат Володимира Балуха заявив відвід прокурору, оскільки перед початком «судового засідання» виявилось, що прокурор Дмитро Корольов, який представляє сторону обвинувачення, рекомендований на посаду мирового судді. Захист активіста заявив, що неможливо поєднувати посаду прокурора та судді.

Сам прокурор заперечив проти відводу, аргументувавши це тим, що він ще не вступив на посаду, а станеться це тільки 29 грудня.

«Суддя» Тедеєва відхилила цей відвід.

QHA повідомляло, що 20 грудня підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму розглянув чергову апеляційну скаргу на запобіжний захід у вигляді домашнього арешту для українського активіста Володимира Балуха. Балух не може відвідувати туалет, хоча захист підозрюваного зазначив, що він знаходиться за межами будинку та таке рішення так званого суду є грубим порушенням прав людини.

«Суд» також заборонив Балуху спілкуватися з дружиною, сином і адвокатами.

Раніше в окупованому Сімферополі відбулося попереднє слідство у кримінальній справі Володимира Балуха, порушеній за ч. 1 ст. 318 Кримінального кодексу Росії (застосування насильства стосовно представника влади). Балуха звинувачують у тому, що він нібито вдарив начальника Роздольненського ізолятора Валерія Ткаченко. Як повідомив адвокат Дмитро Дінзе, 17 грудня був підписаний протокол ознайомлення з матеріалами справи.

Роздольненський районний «суд» мав допитати в якості свідка у справі Володимира Балуха начальника управління ФСБ Криму Віктора Палагіна, однак той не з'явився до суду. Інші співробітники ФСБ, Леонов і Забара, викликані судом у якості свідків, також не з'явилися на судове засідання.

Захист Володимира Балуха повідомив, що буде оскаржувати рішення суду, який змінив запобіжний захід затриманому на домашній арешт, проте без права пересуватися прибудинковою територією і спілкуватися телефоном з адвокатами.

Відзначимо, 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може продовжити займатися «протиправною діяльністю».

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ у анексованому Криму приїхали в село Серебрянка, де провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Тоді, 4 серпня, Роздольненський суд Криму оголосив вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Володимир Балух кримський фермер, котрий вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, і якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA