КИЇВ (QHA) -

Оболонський районний суд Києва переніс підготовче засідання у справі за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича у державній зраді на 18 травня. Про це повідомив суддя Владислав Дев'ятко.

— У підготовчому судовому засіданні оголошується перерва до 18 травня, — сказав він.

Адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк звернувся до суддів із заявою про забезпечення публічності судового розгляду кримінального провадження стосовно підсудного.

На брифінгу після закінчення сьогоднішнього засідання він повідомив, що захист Віктора Януковича має намір подати клопотання про виклик 80 свідків у справі про держзраду.

— Я думаю, їх показання будуть дуже цікаві народу України. Вони розкажуть, що відбувалося в Криму в 2014 році і хто повинен нести відповідальність за ситуацію, яка зараз трапилася з Кримом. Одна частина свідків знаходиться в Україні, інша — в Росії, — зазначив Сердюк.

Крім того, до перенесення засідання суд зобов'язав підприємство «Інформаційні судові системи» перевірити інформацію про несанкціоноване втручання при автоматичному розподілі справи про держзраду Віктора Януковича.

— Суд, порадившись на місці, ухвалив клопотання захисту задовольнити частково — звернутися до ДП «Інформаційні судові системи» з метою перевірки, чи було несанкціоноване втручання при автоматичному розподілі даного кримінального провадження, — заявив суддя Дев'ятко.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, представники ЗМІ отримали доступ до документів, що підтверджують вчинення державної зради екс-президентом України Віктором Януковичем. Йдеться про лист, в якому Янукович закликав президента Російської Федерації Володимира Путіна ввести війська до України.

ФОТО: інтернет

QHA