СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Центральний районний суд Сімферополя в окупованому Криму переніс засідання у так званій справі «26 лютого». Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

— О 14:40 засідання все-таки почалося. Через відсутність трьох захисників суддя переніс засідання на 18 грудня, — сказано в повідомленні.

QHA повідомляло, що в Центральному районному «суді» Сімферополя відбувся допит одного з фігурантів справи «26 лютого» — Арсена Юнусова. Юнусов розповів, що дізнався про мітинг з соцмереж, прийшов на нього з власної волі та був знайомий тільки з одним із обвинувачених у «справі» — Ескендером Емірвалієвим. Він також уточнив, що не має відношення до Меджлісу кримськотатарського народу.

Раніше, 20 листопада, Центральний районний «суд» Сімферополя відмовив стороні захисту в клопотанні про виклик на допит в якості свідків у справі «26 лютого» голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, а також лідера кримських сепаратистів Сергія Аксенова та колишнього слідчого Павла Нікеля.

Місяцем раніше, 23 жовтня, відбулося чергове засідання у справі «26 лютого», під час якого «суд» заслухав нових свідків у справі.

Відзначимо, 18 жовтня в Сімферополі також пройшло засідання суду за «справою 26 лютого» щодо Мустафи Дегерменджі та Алі Асанова. До суду були викликані три свідки мітингу, які заявили, що були на ньому, але підсудних там не бачили.

Раніше, 12 жовтня, «Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу на рішення про продовження терміну домашнього арешту фігурантів «справи 26 лютого» Мустафи Дегерменджі та Алі Асанова.

Нагадаємо, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов є фігурантами так званої «справи 26 лютого» у Криму. Їх судять за участь у мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України і надання опору російській окупаційній армії.

QHA