КИЇВ (QHA) -

Дніпровський районний суд Києва 25 квітня о 14:00 продовжить розгляд справи екс-депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша, повідомила QHA прес-служба суду.

Вчора, 5 квітня, суд почав заново розглядати справу Ганиша, який звинувачується в державній зраді.

Повторний розгляд справи пов'язаний з тим, що попередній глава суддівської колегії Олександр Федюк був відсторонений від виконання обов'язків Вищою радою правосуддя України. Новим головуючим у справі Ганиша була призначена суддя Оксана Бірса.

На проведеному сьогодні судовому засіданні був допитаний свідок звинувачення — кримський журналіст Олександр Янковський. Раніше його двічі допитували у цій справі попереднім складом суду. Його викликали в зв'язку з тим, що у 2014 році Янковський був головним редактором "Чорноморської ТРК". Журналісти цього телеканалу зняли сюжет про прийняття російської Конституції Криму 11 квітня 2014 року. На кадрах їх телесюжету видно, що у момент голосування Ганиш знаходиться на трибуні для депутатів.

Янковський, у свою чергу, повідомив у деталях про створення цього сюжету і випуску його в ефір.

Нагадаємо, 28 квітня 2015 року екс-депутата Верховної Ради АР Крим Василя Ганиша затримали на пропускному пункті Каланчак у Херсонській області співробітники СБУ. На наступний день Печерський районний суд Києва прийняв рішення про застосування запобіжного заходу для Ганиша у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів без права виплати застави.

Українські слідчі звинувачують Ганиша в тому, що він був присутній на голосуванні за проведення "референдуму" про статус Криму, і тим самим створював на ньому кворум, чим сприяв зазіханням на територіальну цілісність України.

ФОТО: інтернет

QHA