СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У Київському районному суді в окупованому Криму відбулося судове засідання над кримським активістом Білялом Аділовим, за сфабрикованим звинуваченням у нібито застосуванні насильства до співробітників ОМОНу у березні 2017 року. Аділову присудили штраф в 10 тис. руб. (Близько 4,3 тис. грн.).

Детальну хронологію судового засідання опублікував активіст Осман Аріфмеметов на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, суд над Білялом Аділовим — це акт придушення громадянської активності у Криму і залякування всіх кримських татар.

10:00 Судове засідання над громадським активістом Аділовим Білялом розпочалося. Суддя Білоус. Білял аг'а звинувачується у погрожуванні ОМОНу. До зали впустили всіх, близько 20, бажаючих. Також у залі присутній і «потерпілий» омонівец (без маски).

10:05 Захист просить долучити клопотання про те, що на утриманні у Білял аг'а перебувають 6 дітей і інвалід першої групи з дитинства його рідний брат.

Часи, коли турботливих батьків і відповідальних старших братів садять до в'язниць, часи, коли виправдовують тих, хто вривається у масках в оселі простих шанованих людей.

10:16 Дільничний склав таку жахливу характеристику на Бєляла Аділова. Захист зажадав вилучити характеристику, оскільки вона складена на невідому людину БЄляєв Аділова, а на лаві підсудних БІляєв Адилов.

Це вже не перший випадок безграмотного складання документів з боку правоохоронних органів. Під час складання документів на адвоката Еміля Курбедінова, який відсидів 10 діб, була згадана зовсім інша людина. Тоді Еміль зажадав вилучити ці документи, суд йому відмовив. За одну помилку в імені ні диплом, ні трудову книжку не беруть до уваги, тільки у політично мотивованих судах.

10:40 Адвокатом у громадського активіста Біляла Аділова виступає Едем Семедляєв.

Едем навів багато статей з Кримінального кодексу, згідно з якими Біляла аг'а повинні випустити просто із зали суду. Це збентежило прокурора. Суддя дав йому можливість висловитися з цього приводу, але прокурор не зміг нічого виразного сказати. Швидше за все, певний набір слів прокурора виявиться вагомішим в очах судді, аніж перелік статей КК РФ.

10:49 Як я і припускав, бурмотіння прокурора вагоміше на терезах у судді, ніж закони РФ.

10:52 Оскільки суддя відхилив усі клопотання, Едем робить чергове клопотання про призначення Білялу Аділову міру у вигляді штрафу. Прокурор просить відмовити у клопотанні. Мабуть, помста важливіша за справедливість.

11:03 Суддя відмовляє в задоволенні ще одного клопотання в справі громадського активіста Біляла Аділова про призначення міри покарання у вигляді штрафу.

Однак прокурор наполягає на встановленні міри у вигляді штрафу в 15 000 рублів. Цікаво.

11:09 Едем Семедляєв пояснює ту ситуацію, яка сталася у жовтні минулого року. Едем пояснює, що дії Біляла аг'а були емоційні у зв'язку з тим, що відбувалися масові обшуки у будинках кримських татар, кримських мусульман. У будинку Джемаденова Еміля під час обшуку перебували малолітні діти і дружина Джемаденова на 9 місяці вагітності, і його мати не впустили. Суддя перервав промову Едему у дебатах.

11:11 Суддя почав нервуватися і переривати мову Едему. Суддя звернувся до прокурора про порушення кримінальної справи заново.

Мабуть, йому не сподобалося політичне забарвлення цієї кримінальної справи з боку адвоката.

11:24 Як би не нервувався суддя, як би він не перебивав мову адвоката у спробах заткнути рот, у свідомості кримськотатарського народу суди над кримськими татарами, кримськими мусульманами — це суди над усім народом. Як би суддя не намагався показати себе «кульбабою» і якими б способами не намагався завуалювати політичну складову справи проти щирих синів кримськотатарського народу, йому не вийде обдурити і ввести в оману весь народ. Всі прекрасно розуміють, що наші хлопці ні в чому не винні і ці суди є спробами налякати цілий народ, який пережив сталінські репресії. У цьому маленькому народі, що пережив багато горя, є ще багато щирих і сміливих хлопців. Готових самовіддано продовжувати мирну боротьбу народу.

11:31 Суд виніс рішення покарати Біляла Аділова штрафом у розмірі 10 000 рублів.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 29 березня невідомі у масках викрали Біляла Аділова біля будівлі підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму, в той час як той читав молебень за звільнення підсудних. Активіст прийшов на судове засідання як слухач. Раніше він разом з іншими громадськими активістами був присутній при обшуках у передмістях Сімферополя.

Пізніше стало відомо, що затриманий перебуває в управлінні Слідкому по Криму і звинувачується за ст. 318 КК РФ — застосування насильства або погрози щодо представника влади.

ФОТО: інтернет, Facebook

QHA