СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

9 жовтня відбулося засідання підконтрольного Кремлю суду у так званій справі т. зв. «кримських діверсантів», в результаті якого суд залишив без змін вирок кримському татарину, фігуранту справи Редвану Сулейманову, якого засудили до 1 року і 8 місяців позбавлення волі, а також залишили чинними багатотисячні стягнення (1,5 мільйона рублів).

Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці у Facebook.

— Редван Сулейманов відзначений в резолюції Європарламенту, яка вийшла минулого тижня (по Умерову, Чийгозу, Семене) як політв'язень з вимогою від Росії негайного його звільнення. Абсолютною нісенітницею і абсурдом у цій справі, звісно, є нібито заподіяні Редваном багатомільйонні збитки!, написав він.

Раніше QHA повідомляло, що фігуранта справи так званих «кримських діверсантів» Редвана Суейманова засудили до 1 року і 8 місяців позбавлення волі. Раніше Сулейманов визнав свою провину, проте категорично не погодився із мільйонними штрафами, які для нього вимагають представники об'єктів інфраструктури Криму.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ Росії заявила про запобігання в окупованому Криму «терористичним актам», нібито підготовленим Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, та ліквідації на півострові якоїсь агентурної мережі. Першими затриманими у справі про диверсії були Євген Панов, названий керівником групи, і Андрій Захтей  нібито його спільник.

Пізніше російські ЗМІ поширили інформацію про затримання третього «диверсанта» Редвана Сулейманова, який нібито був завербований як «агент української розвідки». Його звинувачують у тому, що він зв'язав чергову службу поліції Криму з людиною з материкової України, яка повідомила про замінування кількох стратегічних об'єктів на території півострова. В результаті цього сполучення Росії, і зокрема ФСБ, нібито було завдано збитків у п'ять мільйонів рублів. Редвану Сулейманову загрожує п'ять років позбавлення волі.

QHA