КИЇВ (QHA) -

Солом'янський районний суд Києва переніс засідання з переоформлення опікунства над сином відомого українського історика-релігієзнавця Ігоря Козловського, вимагаючи присутності полоненого бойовиками вченого на суді. Про це повідомив його племінник Денис Козловський на своїй сторінці у Facebook.

Синові Ігоря Козловського Святославу, інваліду першої групи з синдромом Дауна, держава припинила виплати по інвалідності, оскільки він позбавлений опікуна.

Сім'я полоненого бойовиками вченого звернулася до суду з проханням переоформити опікунство на матір Святослава — Валентину Козловську.

Однак суддя Людмила Кізюн не прийняла довідку Служби безпеки України (СБУ) про те, що батько Святослава Козловського, який є його опікуном, перебуває в полоні у бойовиків, і відклала засідання до березня 2018 року, вимагаючи його присутності на суді.

— У нашій людинолюбній державі для того, щоб переоформити опікунство на рідну матір, треба зібрати 24 різні довідки. На це знадобилося десь півроку. Залишився останній крок отримати позитивний вердикт суду. Три місяці (!!!) не могли призначити засідання, було не до того. І ось на довгоочікуваному суді, який ми сприймали як чисту формальність, Кизюн Людмила Іванівна (суддя) переносить засідання ще на чотири місяці, тому що вважає, що для винесення рішення необхідно, щоб Ігор Козловський був присутній в залі суду!!!  написав Денис Козловський.

Нагадаємо, Ігор Козловський був захоплений бойовиками так званої «Донецької Народної Республіки» 27 січня 2016 року. Вченого взяли в полон посеред дня в центрі міста і відвезли в підвали «МДБ ДНР» («Міністерство державної безпеки Донецької Народної Республіки», — ред.). Представники так званої влади «ДНР» відібрали у чоловіка ключі і провели обшук у його квартирі. Відразу після затримання вченого, за словами дружини Ігоря Козловського Валентини, її чоловіка звинуватили в «неправильній переписці у Facebook».

Досі рідні видатного вченого-релігієзнавця, який перебуває в полоні бойовиків вже 2 роки, не бачать жодних зрушень у питанні його звільнення.

QHA