СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Біля будівлі підконтрольного Кремлю "Верховного суду" Криму, де розглядається продовження запобіжного заходу п'ятьом кримським татарам, яких звинувачують у "тероризмі", зібралися багато людей.

Як повідомляє громадське об'єднання "Кримська солідарність", люди прийшли підтримати в'язнів Кремля.

Так, за словами Сейрана, друга одного з обвинувачених — Еміля Джемаденова, він знає всіх політв'язнів особисто і про кожного з них може сказати тільки хороше.

— Те, в чому їх звинувачують, — це асбурд. Їх незаконно утримують, — сказав він.

У свою чергу, Якуб-аг'а, який прийшов підтримати обвинувачених, заявив, що виражає недовіру владі, яка незаконно судить кримських татар.

— Їх судять за те, що вони нібито терористи, екстремісти. Я їх усіх знаю — був з ними у Хаджі. Мусульманам не личить бути терористами, мусульмани закликають до добра, — сказав він.

Нагадаємо, сьогодні підконтрольний Кремлю "Верховний суд" Криму почав чергове засідання за надуманою справою "Хізб ут-Тахрір". Очікуються засідання у справі кримськотатарських активістів, затриманих 12 жовтня 2016 року.

Також під час "суду" окупанти склали протокол на дружину кримськотатарського політв'язня, фігуранта сфабрикованої "справи" Хізб ут-Тахрір "Узеїра Абдуллаєва — Феру.

Відзначимо, що 12 жовтня 2016 року в масивах Строганівка та Кам'янка Сімферополя співробітники ФСБ обшукали будинки кримських татар Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова, Узеїра Абдуллаєва, Тимура Абдуллаєва і Рустема Ісмаїлова. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", яка в Росії вважається терористичною.

Так звана справа "Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання, застосовують радянську практику каральної медицини.

QHA