СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Кримський «суд» у сфабрикованій справі стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза збирає свідчення у фігурантів іншої справи, наділяючи їх таким, що суперечить законодавству, статусом «інші особи». Про це у своєму відеозверненні після засідання заявив адвокат Микола Полозов.

Так, «судом» були викликані для свідчень обвинувачені у виділеній справі про масові заворушення під час мітингу 26 лютого 2014 року біля стін Верховної Ради Криму Ескендер Кантемир і Ескендер Емірвалієв.

— Суд постановив, що вони будуть допитані в якомусь процесуальному статусі «інші особи». У кримінально-процесуальному кодексі Росії не передбачений допит ніяких «інших осіб». Є свідки, підсудні, експерти, але за статусом ні Кантемир, ні Емірвалієв не підходять для подібних статусів... А статус «інших осіб» законом не передбачений.

Микола Полозов зазначив, що ніяких обвинувальних свідчень «інші особи» проти заступника голови Меджлісу в «суді» так і не дали.

Адвокат заявив, що буде клопотати про виключення зі справи показань осіб з незаконним статусом. Він зазначив, що «суд», як і раніше, демонструє зацікавленість в обвинуваченні Чийгоза.

— В цілому, ми бачимо, що суд іде на відкриті порушення закону. Швидше за все, це свідчить про зацікавленість суддів у результаті справи.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, раніше допитаний «судом» у справі Чийгоза в статусі «іншої особи» Ескендер Набієв розповів на засіданні, що визнав провину у «справі 26 лютого», щоб припинити кримінальну справу стосовно себе.

Ахтем Чийгоз більше двох років утримується в СІЗО, очікуючи винесення вироку. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У своїх зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA