КИЇВ (QHA) -

Рішення окупаційного суду політично мотивоване, злочинне і засноване на помилкових свідченнях, а при цьому саме судилище над Ахтемом Чийгозом є прикладом ксенофобії щодо корінного народу Криму і методом його залякування. Така думка висловлена ​​у заяві Кримськотатарського Ресурсного Центру у зв'язку із винесенням вироку Ахтему Чийгозу.

QHA публікує текст заяви повністю.

Заява
Кримськотатарського Ресурсного Центру, у зв'язку з винесеним вироком окупаційним судом Криму заступнику Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу.

11 вересня, в окупованому Криму "Верховний суд" виніс вирок заступнику Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу.

Окупаційний суд визнав Ахтема Чийгоза винним в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку суверенітету України і виніс рішення про позбавлення волі в колонії загального режиму на вісім років.

Кримськотатарський Ресурсний Центр заявляє, що рішення окупаційного суду політично мотивоване, злочинне і засноване на помилкових свідченнях.

Судилище над Ахтемом Чийгозом є прикладом ксенофобії до корінного народу Криму і методом його залякування.

За даними Кримськотатарського Ресурсного Центру, за період окупації Криму Росією були: вбито 10 осіб, 8 з них кримські татари, викрадені 15 громадян, 11 з них представники корінного народу, проведено понад 900 обшуків у будинках, культурних і адміністративних закладах, кількість допитів представників корінного народу перевищує 1000 осіб, понад 600 представників кримськотатарського народу зазнали незаконних затримань, 44 людини є політичними в'язнями Криму, 20 з них є представниками кримськотатарського народу .

Кримськотатарський Ресурсний Центр вимагає скасування вироку і негайного звільнення Ахтема Чийгоза та інших політичних в'язнів.

Кримськотатарський Ресурсний Центр закликає світову спільноту, міжнародні правозахисні організації посилити тиск на Російську Федерацію і окупаційну владу Криму, з метою припинення політичних переслідувань і скасування раніше винесених судових рішень.

11.09.2017
Ескендер Барієв,
Голова правління
Кримськотатарського Ресурсного Центру

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Мар'яна Беца зазначила, що «боротьба за Чийгоза» триватиме.

Нагадаємо, після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

ФОТО: інтернет

QHA