СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Учора, 2 березня, суддя Роздольненського районного суду Марія Бедрицька продовжила українському активісту Володимиру Балуху запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 червня, пише Кримська правозахисна група.

— Грубі порушення фундаментальних прав людини і процесуальних норм де-факто чинного в Криму російського законодавства, а також необґрунтовані рішення про продовження терміну утримання під вартою говорять про фабрикації кримінальної справи проти Володимира Балуха з політичних мотивів, — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, суддя-колаборант Бедрицька Марія Олександрівна знаходиться в базі «Миротворця», а Генпрокуратурою України проти неї порушено кримінальну справу за статтею про державну зраду.

Як раніше повідомляло QHA, кримчанин Володимир Балух вивісив прапор України над своїм будинком у 2013 році. 30 квітня 2015 року до нього прийшли співробітники підконтрольних окупантам правоохоронних органів. Тоді формальним приводом стала підозра в крадіжці запчастин від трактора Т-74. Однак Балух відмовився спілкуватися з представниками ФСБ і 11 днів переховувався. За цей час силовики перевернули догори дном його будинок і будинок його матері, а також зірвали український прапор.

14 листопада того ж року до Балуха знову з'явилися співробітники кримських правоохоронних органів. Після обшуку проти нього порушили кримінальну справу за статтею 319 КК РФ «Образа представника влади».

Влітку 2016 року Роздольненський районний суд окупованого Криму засудив громадянина України Володимира Балуха до 320 годин обов'язкових робіт.

8 грудня співробітники ФСБ у черговий раз провели у нього обшук, після чого активіста заарештували нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

ФОТО: інтернет

QHA