КИЇВ (QHA) -

В Інституті філології Київського університету імені Тараса Шевченка відбулася інформаційна акція «Рука допомоги», мета якої — збір коштів для допомоги дітям кримськотатарських політв'язнів в окупованому Криму. Студенти інституту вирішили підтримати акцію та ініціювали проведення благодійного ярмарку.

На сьогодні близько семидесяти неповнолітніх дітей кримськотатарських політв'язнів зростають без татусів.

Як зазначає голова правління громадської організації «Кримська сім'я» та співорганізатор акції Аніфе Куртсеїтова, у цьому списку також і діти убитого у березні 2014 року Решата Аметова, засудженого кримського режисера Олега Сенцова і зниклих безвісти на півострові українців і кримських татар.

На ярмарку можна було придбати кераміку від відомого кримськотатарського майстра Рустема Скибіна, сувеніри та кондитерські вироби від «Кримської сім'ї», страви від ресторанів «Мусафір» і «Крим», а також взяти участь у майстер-класах із вишивання, по розпису хною, виготовленню тематичних браслетів тощо. Участь в акції брав також Ісламський культурний центр Києва.

Однак більшість виробів і солодощів приготували студенти кафедри тюркології, на якій, у тому числі, навчаються і двадцять кримськотатарських студентів — більшість із них переселенці з Криму.

Крім збору коштів, акція має і більш глобальну мету — інформування українців про злочини окупаційної влади у Криму і підтримка тих, хто бореться з агресором.

— Такі акції дуже знакові, бо додають силу, підтримку, дух і усвідомлення того, що людина не покинута і що хтось про неї пам'ятає і піклується. Чим більше рук допомоги буде протягнуто до окупованого Криму, тим сильнішими стануть люди там, які зараз витримують той пресинг окупаційної влади, — сказала член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, яка виступила перед студентами університету.

Скільки коштів вдалося зібрати з цього ярмарку і вчорашнього заходу у Верховній Раді України — поки невідомо. Однак, за словами організаторів, враження від ярмарку в парламенті до Дня Криму, який був ініційований народними депутатами, неоднозначні.

— Незважаючи на те, що в залі та на Дні Криму у ВРУ були небайдужі народні депутати, однак тих, кому абсолютно байдужий був збір коштів, також було багато. Вони ігнорували захід і навіть не підходили. Саме ці народні депутати і є відображенням нашої сучасної України, частина якої співчуває нашому спільному болю і намагається допомогти, а інша вдає, що це її не хвилює, — наголослила співорганізатор акції Аніфе Куртсеїтова.

Організатори акції звертаються до громадськості з проханням активніше допомагати дітям політв'язнів, які стали жертвами російської окупаційної влади і борються за кожного з нас, щоб вони, сидячи у катівнях російських в'язниць, відчували нашу підтримку. На жаль, з кожним днем ​​цифра заарештованих і зниклих безвісти в окупованому Криму тільки збільшується...

QHA