КИЇВ (QHA) -

Україні необхідно розгорнути нову широку інформаційну кампанію для боротьби з пропагандою, яку Російська Федерація веде на окупованих територіях, вважає історик Катерина Шимкевич.

На сьогодні Міністерство інформаційної політики України має не тільки створювати відеоролики, що розвінчують російські міфи, але також і покращувати імідж Донбасу, широко розповсюджувати інформацію про проблеми переселенців і створювати механізми діалогу межу ВПО і жителями місцевих громад.

— Необхідно створювати широку інформаційну кампанію і говорити про те, що російська пропаганда несе негативний відтінок. Необхідно створювати більше відеороликів, які б розповідали, як правильно працювати з інформацією, були б спрямовані на пропаганду того, що стосується переселенців, а також того, як потрібно сприймати інформацію, яку нам подають, розповіла Катерина Шимкевич у коментарі кореспонденту QHA.

Історик зазначила, що Україна також має налагодити комунікацію з тими, хто залишився на окупованих територіях. Зокрема, нагадувати їм, що країна не забула про своїх громадян і продовжує боротися за їхні права і свободи.

— Люди їздять з окупованих територій сюди, і вони бачать, що тут відбувається. Нам потрібно лише розповісти їм про допомогу, яку надають їм наші організації тут, і говорити про їхнє життя там. Це має бути не просто односторонній процес повинні чути і там, і там, сказала Шимкевич.

При цьому нам необхідно продовжувати роботу над відновленням мовлення на непідконтрольні території, оскільки, за словами експерта, більшість їхніх жителів «дивляться телеканал Росія-24, сидять у соцмережах Вконтакте і Одноклассники, за допомогою яких РФ активно нав'язує свою пропаганду.

Що стосується жителів вільної України, пора почати руйнувати їхні стереотипи про тих, хто залишився жити на окупованих територіях.

За словами історика, багато хто з тих, хто вирішив не їхати, зробили такий вибір зовсім не з проросійських переконань, а за станом здоров'я, через похилий вік або страх втратити будинок і роботу і залишитися ні з чим.

— Подібні ситуації існують у кожному військовому конфлікті, і такого засудження неможливо уникнути. Я думаю, необхідно просто нормально починати пояснювати людям, що вони там залишилися через низку обставин. Вони не можуть звідти виїхати, переконує Шимкевич.

Також історик помітила, що на сьогодні подібною роботою займається посольство США, яке проводить кампанію по боротьбі з пропагандою і просуває толерантні цінності.

Вона вважає, що владі України необхідно посилити інформаційну кампанію і підключати до неї громадські організації та правозахисників.

ФОТО: інтернет

QHA