КИЇВ (QHA) -

У суботу 28 січня виповнилося вісім років прайду левів, що мешкають у київському зоопарку. Щоб порадувати іменинників, співробітники зоологічного парку організували для них «левине родео».

На очах відвідувачів у вольєрі була змонтована унікальна пружинна платформа-качалка. Публіка спостерігала, як можна зробити чудову іграшку для тварин своїми руками. А «царям звірів» тепер буде чим зайнятися довгими зимовими вечорами.

— Сьогодні планується поліпшення середовища, тобто таке собі полювання, або родео для наших левів. Ми святкуємо день лева і нашого прайду (сімейна зграя левів, — ред.), і готуємо для наших улюбленців подарунки. Зазначу, що день народження левів, як і інших наших великих тварин, ми святкуємо щороку, але сьогодні це буде особливе дійство — ми перейняли досвід американських і європейських зоологічних парків, і за їх зразком будемо покращувати побут наших вихованців, — розказав кореспонденту «Кримських новин» заступник генерального директора київського зоопарку Сергій Харків.

Для найменших відвідувачів лев'ячого родео співробітники зоопарку організували вікторину. Діти, які правильно відповіли на питання про життя хижаків, отримали солодкі подарунки.

Зараз в столичному зоопарку живе чотири леви. Всім їм виповнюється вісім років в один день, адже самець Геркулес і левиці Христина, Дарина та Лілія — ​​з одного приплоду. У київський зоопарк вони приїхали з Калінінграда (Російська Федерація) в 2009 році зовсім маленькими, а виросли і змужніли вже в Україні.

— До останнього часу ми думали, що самець Геркулес — найбоягузливіший з прайду, але коли тестували іграшку, він проявив себе зовсім з іншого боку, показавши, що він — чоловік і йому повинно першому належати все, що ми зробили. Господинею ж прайду є левиця Христина. Вона — домінуюча самка. Все відбувається тільки з її відома. Дарина і Лілія час від часу вступають в суперечки з Христиною, але все закінчується тим, що вони підкоряються, — розповів про відносини в левової сім'ї завідувач відділом хижих тварин Ігор Довгий.

Нагадаємо, власник ялтинського зоопарку «Казка» і сафарі-парку «Тайган» в кримському Білогірську Олег Зубков повідомив про завершення переговорів щодо будівництва зоопарку в Туреччині.

QHA