МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Сьогодні в маріупольському вільному просторі «Халабуда» відбулася презентація рейтингу прозорості сфер відповідальності влади найбільших міст України.

Фінансовий журналіст і координатор проекту Катерина Цибенко презентувала дослідження «Transparency International Україна», згідно з яким перше місце по прозорості посів Львів, п'яте — Київ, а Маріуполь опинився у 57-у рядку.

До уваги брався 91 показник, які характеризують 13 сфер життя, зокрема роботу місцевої влади, доступ та участь у закупівлях, дані про житлову політику, бюджет, контракти, соціальні послуги, кадрові питання, освіту.

— Ми адаптували методологію досліджень, яку використовували у Словаччині, каже Катерина Цибенко, і вона показала, що у Маріуполя варто повчитися багатьом містам України.

За словами Цибенко, Маріуполь — єдине українське місто, яке демонструє прозорі продажу і закупівлі.

Також слово взяв місцевий активіст Петро Андрющенко, який вже кілька років бореться за прозорість і відкритість маріупольського муніципалітету і комунальних підприємств.

У Маріуполі занадто мало відкритих джерел з інформацією про роботу комунальних підприємств і муніципалітету, говорить Андрющенко, маріупольці не можуть побачити те, що відбувається у міській владі.

На думку активіста, простий житель Маріуполя повинен мати можливість, не встаючи з дивану, дізнаватися всю потрібну інформацію про роботу муніципалітету і брати участь у самоврядуванні.

У залі була присутня секретар міського голови Вадима Бойченко, яка коментувала і спростовувала кожне твердження спікерів. Так, на репліку про відсутність на сайті міськради списку комунальних підприємств і незручної для відвідувачів навігації Олена Махова відповіла:

Список є, а якщо ви його не можете знайти це вже не до нас.

Присутні на презентацію глядачі ще довго обговорювали заяви представників влади та активістів. Всі зійшлися лише на одній думці без громадського контролю ефективна і прозора робота міських і державних структур неможлива.

QHA