КИЇВ (QHA) -

На сьогодні в Україні всього 8 дітей, які залишили окуповані території Донбасу, отримали офіційний статус дітей війни. Про це на прес-конференції повідомила директор з розвитку програми СОС «Дитячі містечка України» Дар'я Касьянова.

Вік дітей, які потребують психологічної чи іншої допомоги фахівців, коливається від 7 до 17 років, а процес отримання статусу в Україні ускладнений великою кількістю бюрократичних процедур.

— Сім'ї повинні звернутися до служби у справах дітей, потім у поліцію, прокуратуру, СБУ, яка видає довідку про обстріл на території, де постраждала дитина, і тільки потім отримують висновок експертизи. Це кола пекла по-іншому батьки цю процедуру не називають. Щоразу сім'я повинна розповідати про те, що пережила, зазначає Касьянова.

При цьому фінансових пільг від держави діти війни не отримують, і активісти кажуть, що ведення обліку травмованих дітей допоможе зрозуміти кількість тих, хто потребує допомоги і її специфіку.

Правозахисники стверджують, що більше року тому розробили поправки до постанови, що стосується отримання статусу дітей війни, але уряд не веде активної роботи з даного питання.

Раніше QHA повідомляло, що правозахисники назвали кількість загиблих мирних жителів на Донбасі.

QHA