ВІДЕНЬ (QHA) -

Темою першої панелі другого дня конференції став розгляд безпеки журналістів і безкарність за злочини проти них. У конференції беруть участь представники ЗМІ України і Росії, журналісти з європейських країн, США та Канади, передає кореспондент QHA.

У панельній дискусії було висловлено думку, що журналісти не можуть бути захищені в умовах конфлікту гідною мірою. Був наведений приклад італійського журналіста, який був викрадений в Афганістані і потім звільнений, але його помічник був убитий.

Українська сторона була представлена ​​головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком, головою Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрієм Артеменком, головним редактором агентства «Кримські новини» Гаяною Юксель та іншими відомими українськими журналістами.

У виступі Сергія Томіленка знову говорили про незаконність окупації Криму, а також було звернуто увагу на те, що на території півострова не залишилося вільних ЗМІ і численні кримінальні справи — тому підтвердження. У відповідь на це представник російської сторони сказав, що вони дивляться на Крим як і територію «не окуповану, а таку, що сама приєдналася», і що там «створені рівні умови для роботи всіх журналістів і немає жодних утисків».

Голова Спілки журналістів України Сергій Томіленко у відповідь заперечив, що зараз, перебуваючи тут, українські журналісти отримують багато критики на свою адресу у зв'язку з тим, що сідають за один стіл з представниками держави-агресора.

Але, як вислвоився Томіленко:

Ми не сідаємо за один стіл переговорів, ми просто маємо діалог, але не дружбу. Щоб у нас була дружба, має пройти багато часу, і це далека перспектива.

Нагадаємо, міжнародна конференція під егідою ОБСЄ «Свобода ЗМІ в умовах нестабільності» проходить у Відні 19-20 червня.

QHA