АНКАРА (QHA) -

Затриманий у Стамбулі терорист Абдулкадир Машаріпов, який вчинив стрілянину в клубі «Рейна», у результаті якої загинули 39 осіб, попросив про смертну кару. Про це повідомляє турецьке видання Hurriyet.

Він стверджує, що був обманутий своїми кураторами з Сирії, які направили його до району клубу, повідомивши, що там «збираються християни», яких Машаріпов хотів «покарати за їх діяння у всьому світі».

— Я хотів напасти на християн для того, щоб помститися за їх діяння, вчинені в усьому світі. Моєю метою було вбивство християн. Абу-Шіхад, який знаходиться в Сирії, сказав мені здійснити атаку в районі Таксим, заявляючи, що там збираються християни.

Вбивця заявив, що після теракту він хотів накласти на себе руки, проте вижив після розриву світлошумової гранати біля оличчя. Він стверджує, що йшов на скоєння теракту, щоб стати смертником.

— Коли у мене скінчилися патрони, я кинув дві світлошумові гранати. Третю я поклав поруч із своїм обличчям, щоб покінчити життя самогубством, але я не вмер. Я вижив, але я увійшов до клубу «Рейну», щоб померти, — розповів терорист.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у результаті теракту в нічному клубі в Стамбулі загинуло 39 і було поранено 69 осіб. Невідомий увірвався до клубу Reina близько  першої годині ночі 1 січня і відкрив безладну стрілянину по людях. У момент події в клубі перебувало від 500 до 600 чоловік.

Влада Туреччини назвали цей напад терористичним актом. 2 січня відповідальність за теракт у Стамбулі взяло на себе угруповання «Ісламська держава».

17 січня турецька поліція затримала терориста, який вчинив розстріл мирних людей у нічному клубі в Стамбулі в новорічну ніч. 39-річний виходець з Узбекистану Абдулкадир Машаріпов, відомий як Абу Мохаммед Хурасані, був затриманий під час секретної спецоперації.

ФОТО: інтернет

QHA