БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Так звану реставрацію Ханського палацу в Бахчисараї буде здійснювати московська будівельна компанія, яка спеціалізується на будівництві об'єктів "під ключ".

У офіційній відповіді «міністерства культури» анексованого Криму на запит правозахисника Абдурешита Джеппарова повідомляється, що виконавцем робіт "із збереження об'єкта культурної спадщини "Ханський палац" є ТОВ "Корпорація АТТА Груп" (м. Москва)".

Компанія "Корпорація АТТА Груп" була заснована в Росії у 2010 році.

На сайті, який, з усього видно, належить компанії (збігаються її назва та адреса), зазначено, що "Корпорація АТТА Груп" має довгий успішний досвід роботи з вітчизняними та іноземними проектувальниками, інвесторами, будівельними фірмами, консалтинговими компаніями, а також міжнародними банками і фінансовими структурами.

Раніше повідомлялося, що Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар у Туреччині направило звернення до міжнародних організацій і дипломатичних представництв різних країн світу у зв'язку із так званими реставраційними роботами у Ханському палаці в Бахчисараї.

Нагадаємо, відомий історик, автор книг про Кримське ханство Гульнара Абдулаєва на своїй сторінці у Facebook розповіла про те, що Росія ще з моменту окупації півострова у XVIII столітті зазіхає на національну спадщину кримських татар.

Раніше повідомлялося, що команда кримських адвокатів планує почати юридичну кампанію із захисту Ханського палацу в Бахчисараї.

Юристи захищатимуть культурну спадщину кримських татар від необґрунтованого посягання і мають намір звернутися в ЮНЕСКО.

QHA