КИЇВ (QHA) -

Найбільш негативне ставлення до переселенців зі сходу України зафіксовано у Харківській області, а найбільш позитивне — у Київській і Львівській областях. Про це свідчать результати моніторингу життя переселенців у дев'яти українських регіонах, які були представлені під час прес-конференції у Києві 24 січня, передає кореспондент QHA.

У рамках моніторингу були досліджені чотири показники — загальна конфліктність або толерантність громади до певних питань, які можна назвати маркерами конфліктності, рівень задоволення основних життєвих потреб у регіоні, популяризація суспільства щодо військових дій на сході України і конфліктність відносин між переселенцями і приймаючою громадою у регіонах.

— На конфліктність впливає те, наскільки люди задоволені життям і соціальним забезпеченням у певному регіоні, високий рівень безробіття чи ні, яка заробітна плата, чи існує потреба у збільшенні робочих місць, вартості оренди житла, — розповіла експерт програми «Радник з питань ВПО» Ірина Лоюк.

Так, найвищий рівень нетерпимості був виявлений у Харківській області, найнижчий — у Київській і Львівській областях.

— Найнижчий рівень життєзабезпечення переселенців виявлено у Донецькій і Луганській областях — через безробіття. Найвищий — у Києві, оскільки зарплата в українській столиці у два рази вища, ніж в інших регіонах, а також є можливість винайняти житло, — повідомила радник національного рівня Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Анастасія Одінцова.

Крім того, проблеми з високою орендною платою житла були виявлені у Дніпропетровській, Харківській і Київській областях.

Раніше QHA повідомляло, що термін придатності тимчасових містечок для внутрішньо переміщених осіб закінчується у 2018 році.

QHA