КИЇВ (QHA) -

За минулий рік близько 1000 людей з Донецької області, які відбували покарання в тюрмах в ОРДЛО, повернулися на контрольовану територію України. Про це у коментарі QHA повідомила експерт організації «Донбас-SOS» Наталія Мельник.

За її словами, при цьому статус цих людей в Україні незрозумілий, адже деякі з них були випущені раніше терміну за рішенням судів так званої «ДНР».

— В Україні питання з такими людьми не зовсім врегульоване. Зараз вони повинні прийти у відділення поліції, а опісля суд в індивідуальному порядку розгляне їхні справи і прийме рішення. Більша частина доводить, що відбули термін покарання. Є навіть випадок, коли засудженого відпустив раніше на півтора року суд (так званої «ДНР», ред.). Він приїхав у поліцію вже на контрольованій території і там на нього з подивом подивилися і сказали, що думали, що засуджені з в'язниці, де він відбував покарання, давно були евакуйовані, наголошує Мельник.

Правозахисниця стверджує, що кожен випадок треба розглядати окремо, адже навіть ті, хто відбув покарання, могли отримати згідно з українським законодавством дострокове звільнення, але через конфлікт були змушені залишатися у місцях позбавлення волі у жахливих умовах.

При цьому експерти говорять, що через перегляд справ для узгодження їх із нормами законів так званої «ДНР» частина ув'язнених отримала дуже дивні терміни. Відомий випадок, коли засуджений отримав 15 років колонії замість довічного ув'язнення, присудженого українським судом, за вбивство у стані алкогольного сп'яніння. За словами директора Харківської правозахисної групи Євгена Захарова, у проросійських бойовиків цей факт вважається пом'якшувальним, а не обтяжливим.

Раніше QHA повідомляло, що міністерство юстиції України розробляє законопроект, що стосується засуджених, які відбувають покарання в колоніях в ОРДЛО, але він не передбачає механізму їхнього переведення в місця позбавлення волі на контрольованій території.

QHA