СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У 2017 році значно зросла кількість кримчан, призваних до армії РФ.

Про це йдеться у заяві правозахисної організації "Кримська солідарність".

Якщо у 2016 році це було близько 3100 чоловік, то за 2017 рік до армії РФ відправили вже трохи менше 5000 призовників з Криму. Всього за період окупації у Збройні сили РФ призвали приблизно 10 000 кримчан.

Правозахисники також відзначають, що у 2017 році відкрито мінімум чотири кримінальні справи за ухилення від служби в армії.

— Дві справи у Сімферополі, одна у Севастополі, одна в Ялті. У трьох з них винесені вироки. Кримчани Трош і Бахолдін були засуджені до штрафів у розмірі 25 000 рублів кожному, при цьому наявність судимості не звільнило їх від проходження обов'язкової служби в окупаційних збройних силах, — йдеться у повідомленні.

Під час осінньої призовної кампанії 2017 року з Криму і Севастополя до ЗС РФ було призвано 2400 осіб. За інформацією "начальника відділу підготовки та призову громадян на військову службу Військового комісаріату РК" Вадима Мєшалкіна, з цих 2400 чоловік 645 відправили служити до військових частин, що розташовані на території РФ.

Правозахисна організація нагадує, що практика призову жителів окупованих територій до лав армії країни-окупанта, а також безперервна на території Криму пропаганда служби у ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції), а переміщення призваних громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст. 49 цієї Конвенції.

Нагадаємо, 17 жовтня окупанти відправили перших новобранців з Криму служити в Росію. Молодих кримчан "турботливий Кремль" доправив на службу у віддалені райони Сибіру і Далекого Сходу за допомогою авіарейсів військово-транспортної авіації Повітряно-космічних сил і цивільної авіації РФ.

Відзначимо, резолюція ГА ООН A / RES / 71/205 від 19 грудня 2016 року «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» закликає скасувати призов на військову службу громадян, які проживають на території окупованого Криму, а також забезпечити неухильне дотримання російською стороною своїх міжнародних зобов'язань.

QHA