БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

У липні окупанти присудили мешканці Бахчисарайського району Заремі за проукраїнські пости в інтернеті штраф у розмірі 300 тисяч рублів. Про це написав у Facebook заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов.

— Сім'я Зареми не стала розповідати публічно про свою біду, зазначив він.

Він зазначив, що активісти національного руху на певному етапі встигли надати їй юридичну допомогу і домогтися мінімального покарання за ст. 282.1 КК РФ, а також те, що вже зібрано на сплату штрафу близько 50 тисяч рублів.

— Однак сума досить велика, а можливості у її сім'ї невеликі, пише він.

У зв'язку з цим Наріман Джелялов звернувся до організаторів «Кримського марафону» і до всіх небайдужих людей допомогти Заремі оплатити цей штраф.

Нагадаємо, 2 серпня активісти громадської організації «Кримська солідарність» оголосили збір коштів під назвою «Кримський марафон». Ця ініціатива створена у відповідь на призначені підконтрольним Кремлем «судом» штрафи свідкам обшуків у Криму. Зокрема бахчисарайцю Емілю Белялову, якому призначили два штрафи у розмірі 150 тис. руб. кожен — за присутність на квітневих обшуках російських силовиків у жителів Бахчисараю.

Метою даного збору є також підтримка сімей політв'язнів і громадських активістів на півострові.

Зазначимо, що ініціатори «Кримського марафону» закликали збирати по 10 російських рублів монетами, виготовленими в металі, і не обмінювати їх на паперові купюри, щоб показати «єдність небайдужих».

ФОТО: інтернет

QHA