СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На сьогоднішньому засіданні у підконтрольному Росії Кримському гарнізонному суді у сфабрикованій "справі Хізб ут-Тахрір" прокурор зачитав матеріали справи, на підставі яких окупанти намагаються довести провину затриманих. Про це повідомив адвокат "ялтинської групи" Едем Семедляєв.

За його словами, прокурор не закінчив оголошення матеріалів і продовжить його на наступному засіданні, яке відбудеться 5–6 березня. Під час засідання Емір-Усеїн Куку подав клопотання про допуск до зали засідань людей, що стоять на вулиці і підтримують кримчан, але прокурор відхилив його.

Також Семедляєв розповів про самопочуття своїх підзахисних.

— Хлопці почувають себе добре і передали усім привіт, — розповів адвокат.

Нагадаємо, що 11 лютого 2016 року в Криму почалася хвиля обшуків в будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв. Усі вони були затримані за підозрою в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", яка в Росії вважається терористичною.

Так звана "справа Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

Раніше QHA повідомляло, що окупанти в Криму розглядають "ялтинську справу", але про деталі засіданні нікому з правозахисників нічого не відомо

QHA