УФА (QHA) -

Стало відомо, що Руслан Зейтуллаєв прибув до виправної колонії №2 УФСВП Росії по Республіці Башкортостан. Про це в ефірі Радіо Хаят повідомив кримський адвокат Едем Семедляєв.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року у Криму було затримано четверо мусульман за звинуваченням у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Юрій Примов були засуджені до 5 років у колонії загального режиму.

Однак 27 грудня 2016 року Верховний суд РФ скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу до Північно-Кавказького окружного військового суду Ростова на перегляд, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ інкримінувати йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

27 липня Верховний суд Російської Федерації засудив фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва на 15 років позбавлення волі з обмеженням на рік після відбування покарання. У відповідь на рішення суду Руслан Зейтуллаєв оголосив голодування з вимогою допустити до нього Уповноваженого з прав людини в Україні.

ФОТО: інтернет

QHA