СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Гучний хлопок і білий слід у небі над Сімферополем, зафіксовані в окупованому Криму 26 грудня 2017 року, викликані польотом надзвукового літака. Про це повідомили фахівці підконтрольної Кремлю Кримської астрофізичної обсерваторії РАН.

— Тіло, яке пролетіло над Сімферополем, і хлопок, який фіксувався, не схожі за своїми характеристиками на падіння метеорита. Ніяких слідів самого метеорита і ніяких уламків, які могли б впасти на землю. І нічого подібного не фіксувалося. Окрім цього, багато спостерігачів відзначали наявність крил у цього падаючого тіла і характерний зовнішній вигляд, схожий на літак або ракету. Тому літак або ракета — це найбільш ймовірна версія, — зазначив співробітник обсерваторії Сергій Назаров.

Він додав, що на момент бавовни ніякого вибуху в небі не було.

— Досвідчені люди, фахівці у цьому відношенні, підказали, що навіть проліт (літака) на досить великій висоті — у декілька кілометрів — може залишати після себе характерний хлопок. Крім того, слід, який залишився після цього тіла, теж дуже схожий на інверсійний або конденсаційний слід від пролітаючого літака. Тому, швидше за все, це був проліт літака на гіпершвидкості, — вважає він.

Нагадаємо, 26 грудня минулого року в Сімферополі близько 16:00 (17:00 за Києвом) жителі почули гучний хлопок, схожий на вибух. Після вибуху на небі з'явився білий слід.

Джерело: Події Криму

QHA