КИЇВ (QHA) -

Громадський рух ЧЕСНО вирішив вивчити і порівняти зарплати мерів українських міст. Для цього зарплати мерів зіставили із середніми зарплатами в регіоні.

Як з'ясувалося, в обласних центрах України ситуація різнорідна. Так, мер Тернополя Сергій Надал отримує зарплату, яка в 6,6 разів перевищує середню. У той же час мери Києва, Житомира, Одеси і Кропивницького отримують зарплату трохи більше, ніж середній рівень доходів у регіоні.

А глава Дніпра Борис Філатов стверджує, що високі зарплати допомагають побороти кадровий голод у міській владі і залучати професіоналів на конкурентних умовах. Якщо 2016 року Філатов мав одну з найнижчих мерських зарплат, то 2017-го ситуація докорінно змінилася.

Столичний градоначальник Віталій Кличко вважає, що зарплата для нього не є мотивацією.

— До цього, будучи депутатом, перераховував свою депутатську зарплату в дитячий будинок "Ромашка" у Чернівецькій області. А зарплата мера для мене, як для забезпеченої людини, не головне, сказав він.

Нагадаємо, 7 грудня народні депутати України прийняли рішення про збільшення своїх окладів. За відповідне рішення проголосували 235 народних депутатів.

Тепер оклад спікера становитиме 12 прожиткових мінімумів (18200 грн). Найменший оклад встановлюється у нардепів-членів комітету Верховної Ради — 10 прожиткових мінімумів (16000 грн).

Джерело: ЧЕСНО

QHA